Festo Variable Stroke AEVUZ-32-...-P-A,-40,-50 -S2 -S6 Single-Acting Compact Cylinder
Airwolf Automation
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Festo, AIRWOLF or OEM
Certification : CE, ISO9001
Place of Origin : Germany, China
MOQ : 1 piece
Price : 29-65USD
Payment Terms : T/T,Western Union,Paypal
Supply Ability : 1000 pcs per week
Delivery Time : 1-7 work days
Packaging Details : Boxes, Cartons, Pallets, Plastic bags
Body Material : Wrought aluminium alloy
Piston Rod Material : High-alloy stainless steel(32mm), High-alloy steel
Seals Material : Basic version: PU, -S6: FKM
Working Pressure : 0.08~1MPa
Ambient temperature : Basic version: -20°C~80°C, -S6: 0~120°C
Bore Size : 32, 40, 50mm